40 de persoane au fost evacuate dintr-un bloc cu șase scări de pe strada Postăvarul, după ce au fost semnalate scurgeri de gaze la
40 de persoane au fost evacuate dintr-un bloc cu șase scări de pe strada Postăvarul, după ce au fost semnalate scurgeri de gaze la subsol; pompierii intervin la fața locului, iar Distrigaz a oprit alimentarea cu gaze.
„Str. Postavarul, scurgeri de gaz de la o ţeavă care face legătura cu un bloc. Ca măsură preventivă a fost realizată evacuarea tuturor celor 6 scări ale blocului. Acţionează 1 autospecială de stingere,SMURD, SABIF, Detaşamentul Special de Salvatori, echipaj CBRN.
Articolul continuă după reclamă
Până în acest moment au fost evacuate 90 de persoane şi a fost întreruptă alimentarea cu gaz de către reprezentanţii companiei de gaze. Până în acest moment au fost efectuate măsurători la 3 scări de bloc şi nu au fost detectate valori peste limitele normale”, anunţă ISU.

COMMENTS